Promovare Google AdWords

Promovare Google AdWords

AdWords este cea mai rapida modalitate de a-ti pozitiona website-ul in topul rezultatelor motoarelor de cautare si, in acelasi timp, cea mai simpla cale de a atrage potentiali clienti.

Datorita faptului ca tu platesti fiecare click, tu detii controlul absolut asupra bugetului. Mai mult decat atat vei avea posibilitatea de a masura eficienta campaniei tale si de a calcula eficienta investitiei realizate.

Bazandu-ne pe experienta noastra in acest domeniu si pe metodologia unica creata pentru campaniile PPC, nu putem decat sa va asiguram ca, campaniile vor avea cea mai buna rata de conversie din punct de vedere al click-urilor, vizitelor sau tranzactiilor online.

Ce oferă echipa noastra

Strategie

Prima etapa cuprinde analiza pietei specifice business-ului tau, a sectorului industrial si a competitiei. Urmatorul pas va fi conceperea unei strategii care odata implementata iti va aduce rezultatele pe care ti le doresti. Scopul il reprezinta atragerea unor potentiali clienti si redirectionarea acestora, in urma clickurilor primite, catre paginile dedicate.

Cuvinte-cheie

Alegerea cuvintelor cheie reprezinta un proces decisive in cadrul campaniei tale. Echipa noastra foloseste tehnici sofisticate prin care te asiguram ca vei cuprinde intreaga gama de cuvinte cautate si, in acelasi timp, vom evita acele zone care nu sunt relevante pentru businessul tau.

Extensiile de tip anunt

Acest tip de extensii a devenit o parte vitala a arsenalului PPC. Extensia de tip anunt iti transforma textul si iti ofera oportunitatea de a iesi in evidenta fata de competitorii tai. Daca inca nu folosesti acesta extensie inseamna ca strategia ta nu este una optima pentru campania ta.

Optimizarea si implementare AdWords

In timpul optimizarii noi vom continua sa rafinam si sa ne focusam pe campanie pentru a ne creste performantele. Atentia la detalii este cheia catre succes. Acest lucru poate fi un factor decisive pentru imaginea de ansamblu a campaniei tale.

Adcopy Writing

Noi ne vom asigura ca anunturile vor fi concentrate pe grupul de cuvinte cheie si pe paginile de pe website-ul tau. Printr-o testare continua noi ne vom asigura ca tu vei obtine cel mai bun trafic la cel mai mic pret.

Raportarea

Pentru a intelege ce se intampla in timpul campaniei PPC, vom concepe rapoarte lunare care iti vor furniza toate informatiile legate de stadiul in care ne aflam. De asemenea, iti vom raporta ce fac competitorii tai si bineinteles care este randamentul investitiei initiale.

Ionita Cristian

Ionita Cristian

Cand pasiunea devine meserie, poti spune ca esti implinit din punct de vedere profesional.

Comments powered by Disqus